Mi történik a napelemes rendszerrel, amikor rázúdul a jégeső?

Aki gondolkozott már napelemes rendszer telepítésén, nagy valószínűséggel annak ellenállóképességén is eltöprengett. Ha tíz napelem tulajdonosból kilenc nem teszi fel a kérdést a jégeső és a napelem kritikus kapcsolatáról, akkor egy sem. Ennek alapos oka van, hiszen a napelem legtöbb esetben a tetőszerkezetre kerül, tehát szélvihar, havazás és jégeső is éri. Pontosan ezért a paneleket edzett üveg borítja, így 30 éves élettartalmuk alatt ellenállnak az időjárási viszontagságoknak. Amikor a napelemek ellenálló képességét akarjuk szemléltetni, a legjobb, ha egy tetőtéri ablakhoz hasonlítjuk a rendszert. Gondoljunk bele, ha a tetőkön lévő ablakok is kiállják az időjárás próbáját, akkor egy edzett panel miért lenne áldozat? Kifejezetten ritka jelenség a jégeső okozta kár – már ami a napelemeket illeti. Az eső gyakorlatilag meg sem kottyan a rendszernek, a hó a dőlésszögnek köszönhetően lecsúszik róla és a jégeső sem jelent veszélyt.

BIZTONSÁGBAN VANNAK A NAPELEMESEK

A számok nem hazudnak. Az EU-Solar Zrt. által telepített napelemekre az elmúlt fél évben egy panasz sem érkezett jégeső miatt – és itt jelentős mennyiségű rendszerről beszélünk. Tehát azokat, akik lenulláznák villanyszámlájukat egy napelemmel, ne rettentse el a jégesőtől való félelem. A meteorológiai jelenség egyébként is ritkán fordul elő hazánkban. Míg a jégeső ellen a strapabíró üveg, addig az esetleges meghibásodás ellen a garancia jelent védelmet. Mert bár nem valószínű, hogy a panelekben kárt tesz a durva esőzés, az esély megvan rá. Murphy törvénye alapján „ami elromolhat, az el is romlik”, ezért fontos a garancia, ami adott esetben kiterjeszthető.

Ha sokallja a villanyszámlát vagy azt tapasztalja, hogy „szökik az áram”, kérjen itt ajánlatot. A kalkulációt követően 15 percen belül részletes, személyre szabott árajánlatot küldünk.

Forrás: www.alternativenergia.hu